Mydlo na hĺbkové čistenie pleti s aktívnym uhlím a kefka na pleť.

Magnety na nečistoty pleti

Čierne bodky, akné, vyrážky či odumreté kožné bunky vo forme šupiniek. Aj to môžu byť dôsledky nedostatočného či nesprávneho čistenia pleti. Zanesené póry nie sú len estetickou záležitosťou – v póroch sa hromadia nečistoty, ktoré je potrebné dôkladne povyťahovať, aby pleť mohla „dýchať“ a netvorili sa zápaly kože. Našťastie, príroda je bohatá a poskytuje mnohé efektívne riešenia. V našom blogu vám ukážeme, ktoré prírodné zložky sú naozajstné magnety na nečistoty pleti.

Aktívne uhlie

Žiadny nováčik na scéne prírodných liečivých látok. Všetci o ňom vieme, že je pohlcovač toxínov (čierne uhlie sa nám automaticky spája s pomocou pri tráviacich problémoch a detoxom – uhlie „pohlcuje všetko zlé“). Kedysi živočíšne uhlie, ktoré vznikalo pri spaľovaní zvieracích kostí. V súčasnosti aktívne uhlie, ktoré vzniká zahrievaním dreva, rašeliny, bambusu či kokosových škrupín – zložiek bohatých na uhlík.

Aktívne uhlie v kozmetike slúži na hĺbkové čistenie pleti.
Aktívne kokosové uhlie má schopnosť absorbovať až 200-násobok svojej vlastnej hmotnosti.

V našich Mydlove produktoch používame kokosové aktívne uhlie, ktoré má vďaka svojej pórovitej štruktúre veľmi dobrú absorpčnú schopnosť. Viaže na seba baktérie, mastnotu, chemikálie a rôzne nečistoty – pomáha dostať tieto mikročastice na povrch pokožky, čím sa uľahčuje ich odstránenie.

Kokosové aktívne uhlie je mäkká, vysoko pórovitá látka vyrobená ohrievaním škrupín kokosového orecha pri obmedzenom množstve vzduchu a za prítomnosti plynu. Výroba aktívneho uhlia prebieha pri veľmi vysokých teplotách (až 6 000 °C), čím sa látka „aktivuje“. Znamená to, že uhlie si v priebehu tohto procesu vytvorí množstvo vnútorných priestorov – pórov.

Íl – zelený, marocký a ružový

Ďalší pán na holenie, teda vlastne páni. Majú trošičku odlišné zloženie, textúru a vlastnosti. Pochádzajú však z jednej rodiny, ich účinky sú veľmi podobné. Všetky pôsobia exfoliačne – ako jemný píling, vďaka čomu dokážu odstrániť „usadeniny“ v póroch. Práve tie majú totiž veľakrát za následok upchávanie pórov, množenie baktérií a vznik zápalov kože.

Kozmetické prípravky s ílom sa hodia pre normálnu, zmiešanú a mastnú pleť. Íl podporuje cirkuláciu krvi v pokožke, má veľmi dobré čistiace schopnosti, pleť zjemňuje a regeneruje. Pomáha eliminovať nedokonalosti pleti ako vyrážky, akné či čierne bodky. Čo sa týka vlasovej pokožky, íl veľmi dobre absorbuje prebytočný maz, toxíny a nečistoty, podráždenú vlasovú pokožku dokáže upokojiť. Taktiež pomáha pri problémoch s lupinami.

→ Mydlove tip: produkty s obsahom ílu môžu pokožku vysušovať, a to v prípade, že nie sú vhodne namiešané. Mydlove ílové produkty majú pomer jednotlivých látok vyrovnaný – obsahujú dostatok hydratačných a vyživujúcich zložiek. Pokožku hĺbkovo vyčistia, zároveň jej dodajú aj potrebnú výživu, ostane jemná a vláčna.

V našich Mydlove produktoch nájdete:

  1. Francúzsky zelený íl Montmorillonite – kráľ zelených ílov, tento prívlastok si vyslúžil vďaka svojej čistote, kvalite a vysokej absorpcii. Je známy ako najjemnejší zo zelených ílov, vďaka svojej textúre jemne odstraňuje nečistoty a šupinky z pleti. Svoju farbu si získal hlavne vďaka oxidom železa a ďalším zložkám ako horčík, draslík, vápnik, sodík a kremík.
  2. Marocký íl – čistí póry telovej i vlasovej pokožky do hĺbky. Obsahuje množstvo prospešných látok ako horčík, vápnik, draslík, železo atď., má protizápalové a antibakteriálne vlastnosti. Podporuje cirkuláciu krvi v pokožke.
  3. Ružový íl zložený z ílov illite a kaolín (bieleho a červeného ílu) – označovaný aj ako „superjemný“. Čistí, rozjasňuje a zjemňuje, je ideálny pre citlivú, podráždenú a detskú pokožku.

Síra

Nevoňavá, ale veľmi účinná látka, ktorá dokáže veci! Síra pôsobí priamo v póroch, má silné protiplesňové, antibakteriálne a keratolytické vlastnosti (odstraňuje odumreté bunky). Patrí medzi top zložky kozmetických produktov, venovali sme jej preto celý náš predchádzajúci blog.

Soľ – himalájska, morská

Ružová himalájska a morská soľ pôsobia na pokožku veľmi podobne – dezinfikujú kožné póry a zabraňujú ich zanášaniu nečistotami a mazom, pôsobia antibakteriálne. Soľ má jemne abrazívny účinok, pokožka je po použití mydla s obsahom soli jemnejšia a hladšia. Okrem hĺbkového čistenia zaistí pleti aj prísun cenných minerálov.

Nakoľko soľné mydlá dokážu vyčistiť póry, eliminovať zápaly v pokožke a regulovať tvorbu kožného mazu, sú ako stvorené pre problematickú a aknóznu pleť.

Píling

Posledná z kategórií hĺbkových čističov pleti. Zatiaľ čo predchádzajúce zložky fungovali ako lapače na nečistoty vďaka svojmu zloženiu a vysoko absorpčným schopnostiam, píling funguje na inej báze. Čiastočky (mak, rozomleté kávové zrnká či ovsené vločky) pôsobia na pokožku abrazívne – ako mechanický píling.

Pílingové mydlá vedia byť veľmi užitočnými pomocníkmi v odstránení odumretých buniek a celkovom zjemnení a oživení pokožky. Avšak nepreháňajte to, príliš časté mechanické obrusovanie pokožky môže mať za následok narušenie jej prirodzenej rovnováhy, vysušenie či mechanické poškodenie. Nebojte sa ich používať, avšak s mierou.

→ Mydlove tip: mechanický píling tela i tváre je vhodné vykonávať cca 1× týždenne. Ostatné dni používajte mydlo, ktoré nie je pílingové. Takto zabezpečíte, že vaša pokožka bude zdravá, vďaka čistým pórom sa jej bude dobre „dýchať“, zároveň však pokožku nevysušíte a nenarušíte jej prirodzenú bariéru.

Zdroje

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15303787/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2904249/

https://www.mdpi.com/2079-9284/7/3/51/htm

https://www.jaad.org/article/S0190-9622(88)70079-1/fulltext

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0213911121002065?via%3Dihub

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *