O nás

Ako malé dieťa som bývala často chorá a aj preto som sa už od mladosti zaujímala o alternatívny spôsob liečby, zdravý životný štýl a stravovanie. Prešla som si som makrobiotikou, vegetariánstvom či vegánstvom. Chcela som študovať alternatívnu medicínu no osud mi do života prichystal inú cestu. Veľa som cestovala a spoznávala rôzne krajiny, kultúry a s tým spojené jedlá, vône a chute. Nakoniec som sa usídlila v pokojnom kúpeľnom meste Trenčianske Teplice kde som si založila rodinu. Veľký zvrat v mojom živote nastal narodením mojej dcérky.

Petronelka sa narodila s veľmi suchou miestami až šupinatou pokožkou hraničiacou s ekzémom. Ako každá mama aj ja som svojmu dieťatku chcela pomôcť. No žiadne krémy jej na kožu nezaberali. Už dávnejšie som počula o účinkoch mydiel z kozieho mlieka na pokožku no osobné skúsenosti som s tým nemala. Výroba mydiel studenou metódou zo základu ma však vždy fascinovala. Teoreticky som túto metódu ovládala no nikdy nebol čas a dôvod sa do toho pustiť.

Mydlove - O nás
Mydlove - O nás

Keď mala Petronelka 5 mesiacov povedala som si že vyrobím mydlo na ktoré som sa tak dlho teoreticky pripravovala. Čerstvé kozie mlieko som mala od našej rodiny ktorá chová kozy a začala som experimentovať. Keď sa mi mydlo podarilo a dozrelo, posadila som 9 mesačnú Petronelku do vane s troškou vody na hranie. Namydlila som jej postihnuté miesta a nechala mydlo pôsobiť cca 2 minútky. Potom som ju umyla. Takto som ju kúpala každý deň celý týždeň. Po týždni nezostalo na jej telíčku ani šupinky! 🙂 Toto ma úplne dostalo. Odrazu som dostala obrovskú chuť s mydlom experimentovať. Chcela som docieliť aby bolo mydlo nie len zdravé ale aby aj pekne vyzeralo. Aby to bola pýcha kúpeľne. Bolo treba použit farby. Za úlohu som si ale dala nájsť v prírode také farby do mydla ktoré budú pochádzať zo zeleniny, ovocia, korenia či bylín. Toto sa ukázalo ako veľmi ťažká úloha avšak ja som sa s tým popasovala veľmi úspešne.

Druhá ťažká úloha ktorú som si dala bolo použitie esenciálnych olejov v mydle namiesto umelých parfémov. Nie každý esenciálny olej totiž zachová v mydle svoju vôňu. Mixovala som si vlastné parfémy z esenciálnych olejov až kým som dosiahla tie najvhodnejšie čo do vône a aj účinku na pokožku. Treťou výzvou bolo vymyslieť 3 rôzne druhy mydiel pre 3 rôzne typy pokožky. Experimentovala som s olejmi v mydle. Ukázalo sa že rôzne oleje či tuky robia mydlá s rôznymi vlastnosťami. Pre šupinatú, ekzematickú, aknóznu či zrelú pokožku sa ukázali ako najlepšie mydlá z kozieho mlieka. Tu som dokonalo vyvážila pomer rastlinných olejov s kozím mliekom na dosiahnutie želaného výsledku. Suchej pokožke najviac vyhovovali krémové olivové mydlá s kúskom ovčieho lanolínu. No a špeciálne pre seba som vytvorila soľné mydlá pre mastný až zmiešaný typ pleti.

Neskôr som si začala plniť aj iné potreby. Tuhé telové maslo som vytvorila pre moje tehotenské bruško. Tuhé šampóny na moje mastné vlasy. Tuhý šampón s kofeínom a marockým ílom ktorý mi pomohol keď mi v 4. mesiaci po pôrode začali vypadávať vlasy. Tuhé kondicionéry na moje ťažko rozčesateľné vlasy. Aj pre moje druhé dieťa som vyrobila špeciálny výrobok. Inšpirovaná našou liečivou sírovodíkovou vodou z kúpeľov som pre Miška vyrobila šampón so sírou a tak sme sa nadobro zbavili novorodeneckej seborei.

Každý Mydlove výrobok bol vyvinutý na základe mojich potrieb a potrieb mojej rodiny. Kozmetika nie je testovaná na zvieratách. Používam, pokiaľ je to možné, ingrediencie z lokálnych zdrojov. Úžasné na tom všetkom je že touto kozmetikou nielen pomáham telu ale odľahčujem životné prostredie tým že je kozmetika bez umelých farbív a vôní, je ľahko odbúrateľná v prírode a nepotrebuje plastové obaly. Verím že pomôže aj vám.

Prečo si vybrať nás

Ako vyrábame