O nás

Mydlove - O nás

Mydlove produkty sú ekologické, prírodné a vo veľkej miere z lokálnych surovín.

Aký je ten môj príbeh? V mojich očiach je krásny, vďaka nemu som sa dostala až sem – k výrobe kozmetiky, do ktorej vkladám prírodu, vône, farby i lásku.

Tuhé mydlášampónykondicionérytelové maslá a dezodoranty robím ručne z čerstvých prírodných ingrediencií, nepridávam žiadne umelé farbivá, parfumy či konzervanty. Mydlove produkty sú ekologické, prírodné a vo veľkej miere z lokálnych surovín. Ale pekne po poriadku…

Bývala som často chorá už ako malé dieťa. Aj preto som sa už od mlada začala pozerať na veci inak, hľadať nové riešenia na svoje problémy. Zaujímali ma alternatívne spôsoby liečby, mala som vždy blízko k prírode. Veľa som cestovala, spoznávala rôzne krajiny, kultúry a s tým spojené jedlá, vône a chute. Nakoniec som sa usídlila v pokojnom kúpeľnom meste Trenčianske Teplice, kde som si založila rodinu.

Mydlo s kozím mliekom nechtíkové

A tak sa začal písať príbeh Mydlove

Veľký zvrat v mojom živote nastal, keď sa mi narodila dcérka. Jej pokožka bola suchá a šupinatá, hraničiaca s ekzémom. Ako každá mama, aj ja som svojmu dieťatku chcela pomôcť, no žiadne krémy jej nezaberali. 

Už dávnejšie som počula o tom, že mydlá z kozieho mlieka hydratujú a veľmi dobre pôsobia na takýto typ pokožky,no osobné skúsenosti som s nimi nemala. Výroba mydiel za studena ma však vždy fascinovala. Teoreticky som túto metódu ovládala, no nikdy nebol čas a dôvod sa do toho pustiť.

Hor sa experimentovať

Keď mala dcérka 5 mesiacov, povedala som si, že vyrobím svoje prvé mydlo – mydlo, na ktoré som sa tak dlho teoreticky pripravovala. Čerstvé kozie mlieko som mala od našej rodiny, ktorá chová kozy. Pokusy sa tak mohli začať.

Mydlo sa mi podarilo a dozrelo, posadila som svoju 9-mesačnú dcérku do vane s troškou vody na hranie. Namydlila som jej postihnuté miesta a nechala mydlo pôsobiť cca 2 minútky. Potom som ju umyla. Takto som ju kúpala denne celý týždeň. Po týždni bola jej pokožka úplne bez šupiniek. Toto ma úplne dostalo. Prírodné mydlá majú obrovskú silu a dokážu našej pokožke v mnohom pomôcť.

Mydlove Trenčianske Teplice

Mydlo zahalené do farieb i vôní

Odrazu som dostala obrovskú chuť s mydlom experimentovať. Chcela som docieliť, aby bolo mydlo nielen zdravé, ale aj voňavé a krásne. Aby to bola pýcha kúpeľne. Žiadalo sa mi použiť farby. Za úlohu som si však dala nájsť také farby do mydla, ktoré budú pochádzať len zo zeleniny, ovocia, korenia či bylín.

Druhou neľahkou úlohou bolo použitie esenciálnych olejov namiesto umelých parfumov. Nie každý esenciálny olej zachová v mydle svoju vôňu. Mixovala som si vlastné zmesi esenciálnych olejov, až kým som dosiahla tie najvhodnejšie čo do vône a účinku na pokožku.

Treťou výzvou bolo vymyslieť 3 rôzne druhy mydiel pre 3 rôzne typy pokožky. Ukázalo sa, že rôzne oleje a maslá robia mydlá s rôznymi vlastnosťami. Pre šupinatú, ekzematickú, aknóznu či zrelú pokožku sa ukázali ako najlepšie mydlá z kozieho mlieka. Suchej pokožke najviac vyhovovali krémové olivové mydlá s kúskom ovčieho lanolínu. No a špeciálne pre seba som vytvorila soľné mydlá pre mastný až zmiešaný typ pleti.

Mydlove Trenčianske Teplice

Rodina Mydlove produktov sa rozrastá

Časom sa však objavili nové potreby – tuhé telové maslosom vytvorila pre svoje tehotenské bruško. Tuhý šampónna moje mastné vlasy a ďalší tuhý šampón s kofeínom a marockým ílom na vypadávajúce vlasy po pôrode. Tuhý kondicionérna svoje ťažko rozčesateľné vlasy. A v neposlednom rade i tuhý dezodorant pre svoje pohodlie, ktorého vývoj mi trval približne 2 roky. Každý výrobok bol vyvinutý na základe mojich potrieb a potrieb mojej rodiny. A samozrejme i odskúšaný mnou a mojou rodinou 🙂

Keďže žijem v kúpeľnom meste Trenčianske Teplice, poznám priaznivé účinky našich sírnych termálnych prameňov na vlastnej koži, doslovne. Nadviazala som preto na tradíciu výroby sírnych produktov a výsledkom sú sírové mydlá a šampóny, ktoré sú vhodné pre ľudí s atopickým ekzémom, ekzémom z opotrebovania, seboroickou dermatitídou, psoriázou, akné a presušenou pokožkou. Taktiež sú tieto výrobky vhodné pre citlivú pleť malých detí.

S rešpektom k prírode

Verím, že má zmysel podporovať lokálnych podnikateľov. Na čerstvé kozie mlieko chodím osobne do neďalekej rodinnej farmy v Hornom Srní. Bylinky si pestujem sama alebo nakupujem od miestnych pestovateľov. Oleje, maslá a esenciálne oleje sú od miestnych dodávateľov kozmetických surovín. Papierové krabičky sú od slovenského výrobcu. Pokiaľ je to možné, nakupujem doma.

Moje i vaše pozitívne skúsenosti ma poháňajú vpred, neustále pracujem na vývoji nových produktov, ktoré sú priateľské k pokožke i prírode. Vďaka svojmu čisto prírodnému zloženiu je Mydlove účinný pomocník pri rôznych problémoch (atopický ekzém, psoriáza, akné, suchá a podráždená pokožka, mastná pokožka, svrbiaca pokožka, vypadávanie vlasov, seborea, lupiny…). Kozmetika Mydlove pomáha nielen telu, ale i životnému prostrediu – neobsahuje umelé prísady, je ľahko odbúrateľná v prírode a nepotrebuje plastové obaly. Verím, že pomôže aj vám .

Ako vyrábame