Dezodorant, ktorý vydrží až 72 hodín

Vydrží dezodorant 72 hodín?

Potenie je prirodzené pre každého z nás. Potíme sa, aby sme chránili svoje telo proti prehriatiu, regulovali hladiny minerálov v organizme a zbavovali sa škodlivých látok. Pre mnohých je však potenie nepríjemnou a obťažujúcou záležitosťou, ktorá dokáže narušiť celkový komfort. Ako zabezpečiť, aby ste sa cítili príjemne a sviežo – v lete i v zime, pri bežných každodenných aktivitách i športe?  

Ako potom bojovať s potom

Pot je tekutina tvorená potnými žľazami. Tvorí ju z 98 % voda, ďalej aminokyseliny, minerálne látky a močovina. Tieto látky sa zmiešavajú s baktériami na povrchu pokožky – tak vzniká pot s nepríjemným zápachom.

So zápachom v podpazuší môžete bojovať dvojako:

 • Pomocou antiperspirantov zablokovať tvorbu kvapaliny z potných žliaz. Prírodný antiperspirant však neexistuje a blokovanie potenia je považované za nezdravé.
 • Pomocou dezodorantov neutralizovať prirodzený zápach potu. Dezodoranty umožňujú zdravé potenie, ktoré je dôležité z hľadiska termoregulácie a detoxikácie. Neupchávajú potné žľazy.
Prírodné dezodoranty Mydlove sú k pokožke jemné, neobsahujú žiadne dráždivé látky a sú vhodné aj pre citlivú pokožku.
Pri výbere dezodorantu pozerajte predovšetkým na jeho zloženie. Preštudujte si pozorne, či neobsahuje dráždivé parfumy, farbivá, konzervanty, hliníkové soli, zložky vyrobené z ropy, silikóny či rôzne škodlivé látky.

Vedeli ste, že: …váš jedálniček vo veľkej miere ovplyvňuje váš telesný pach? Cukor, alkohol, vajcia, červené mäso, mliečne výrobky, kapustová zelenina, ryby, cibuľa, cesnak či špargľa sú často zodpovedné za špecifický „odér“. Konzumácia mäty naopak zmierňuje zápach potu.

Príbeh nášho prírodného dezodorantu

Stanovili sme si, že upokojujúce zloženie bude spoločne s vysokou účinnosťou dezodorantu naša priorita č. 1.“

V Mydlove sme už dlhú dobu vedeli, že jedného dňa zaradíme do nášho portfólia aj prírodný dezodorant. Je to totiž produkt, ktorý potrebuje každý dospelý človek, je súčasťou našej každodennej hygieny.

Vedeli sme však, že to bude tak trocha beh na dlhú trať – vyvinúť dezodorant s naozaj vysokou účinnosťou, príjemnou textúrou a vôňami, nedráždivým zložením a upokojujúcimi vlastnosťami nie je ľahká úloha. Vývoju dezodorantov sme sa nakoniec venovali približne 2 roky.

Skúšali sme rôzne receptúry, obmieňali pomery jednotlivých ingrediencií a veľa testovali. Vymýšľali sme, ako čo najefektívnejšie bojovať proti baktériám v podpazuší. Hľadali sme, ktoré zložky dokážu efektívne zabrániť množeniu baktérií a fungujú dlhšiu dobu – minimálne 2 až 3 dni.

Zároveň sme však chceli zabezpečiť, aby bol dezodorant nielen účinný, ale i hojivý a o citlivú pokožku sa šetrne staral. Predsa len, pokožka podpazušia je často namáhaná holením, depiláciou či epiláciou – pri odstraňovaní chĺpkov môžu vznikať mikrotrhlinky. Sú to malé ranky na koži, ktoré sú náchylné na vznik zápalov kože.

Textúra prírodného dezodorantu Mydlove je tuhšia, ale stále krémová.
Textúra nášho dezodorantu je príjemne krémová – ani príliš tuhá, ani mäkká. „Poťukávaním“ o pokožku ho jednoducho nanesiete v množstve, akom potrebujete.

Čo sme namiešali do receptúry našich dezodorantov?

Vďaka pokladom z prírody sa nám podarilo vytvoriť dezodorant, ktorý robí presne to, čo sme od neho chceli – blokuje množenie baktérií, je k pokožke šetrný a hojivý. Nebráni poteniu, nakoľko ide o prirodzený proces, ktorý sa nevypláca potlačovať.

Čo sme zaradili do jeho receptúry?

 • Aktívne striebro – táto antibakteriálna zložka sa postará o to, že vaše podpazušie bude bez zápachu. Pokojne aj 3 dni po aplikácii. Vysokočisté aktívne striebro bráni premnoženiu baktérií, ktoré sú zodpovedné za zápach. Jeho povrch bol špeciálne vyvinutý tak, aby zabezpečoval dlhotrvajúci antimikrobiálny účinok. Táto mikročastica (nie nanomateriál) pôsobí aktívne na povrchu pokožky, regeneruje a upokojuje podráždenia a začervenania. Využívame striebro s ekologickými štítkami ECOCERT a COSMOS.
 • Ryžový vosk – pokožku zjemňuje, zvláčňuje a poskytuje jej hydratáciu. Vytvára na jej povrchu tenký ochranný film.
 • Ricínový olej – zabezpečuje obnovu tkanív, má upokojujúce a hydratačné vlastnosti. Podporuje antibakteriálne pôsobenie aktívneho striebra – taktiež bráni množeniu baktérií. Jemne ošetruje zápaly kože, pokožku udržiava hladkú a elastickú.
 • Olivový olej – hydratačná zložka, ktorá pokožku zvláčňuje, zjemňuje a vyživuje. Pokožka je vďaka nemu zamatovo jemná. Obsahuje množstvo cenných látok a vitamínov, ktoré zvyšujú odolnosť a elasticitu pokožky.
 • Zinok – napomáha hojeniu drobných poranení kože spôsobených napr. holením, epiláciou či depiláciou. Vďaka zinku je pokožka zdravá, regenerovaná a pružná. Taktiež pôsobí antibakteriálne – spoločne so striebrom, ricínovým olejom a esenciálnymi olejmi bojuje proti tvorbe baktérií. Nie je nanomateriál.
 • Zelený íl – pôsobí detoxikačne a má silné absorpčné schopnosti. Postará sa o elimináciu prebytočnej vlhkosti a dožičí vám pocit suchého podpazušia. Pokožku spevňuje a upokojuje. Obsahuje množstvo minerálov a stopových prvkov (železo, mangán, horčík), ktoré udržiavajú pokožku v dobrej kondícii.
 • Esenciálne oleje (litsea cubeba, patchouli, ružové drevo, olej z horskej borovice, levandule francúzskej, muškátu omamného, mäty kučeravej, rozmarínu lekárskeho a dúšky tymianovej) – každý náš dezodorant okrem Neutral dezodorantu bez vône obsahuje kvalitné esenciálne oleje. Oleje pokožku osviežujú a pôsobia antibakteriálne, antimykoticky a antisepticky.

Voňavé a ošetrené podpazušie

Účinnosť až 72 hodín

Vydrží dezodorant 72 hodín? Áno, vydrží. Dezodorant stačí aplikovať každý druhý či dokonca tretí deň, medzi sprchovaniami ho nie je potrebné opätovne aplikovať. Ako je možné, že účinkuje tak dlho? Obsahuje až 4 antibakteriálne zložky – aktívne striebro, ricínový olej, zinok a esenciálne oleje. Spoločne sa starajú o neutralizáciu baktérií. Ióny aktívneho striebra sa uvoľňujú postupne, vďaka čomu dokážu poskytovať antibakteriálnu ochranu naozaj dlhú dobu. Dôležitý je taktiež ryžový vosk, ktorý vytvára na pokožke jemný ochranný film so všetkými účinnými zložkami. Tenká vrstvička vosku nie je lepivá – dezodorant pri nosení necítite, pokožka môže naďalej voľne dýchať.

Čisto prírodné zložky

Obsahuje kvalitné a starostlivo vybrané prírodné zložky, ktoré sa jemne starajú o vašu pokožku. Neobsahuje hliník, alkohol ani sódu bikarbónu, ktorá je častou dráždivou zložkou prírodných dezodorantov. Poskytuje prirodzenú ochranu bez zbytočných prímesí. Komplex prírodných látok reguluje mikroflóru podpazušia a chráni kožnú bariéru.

Upokojujúce vlastnosti

Má jemné zloženie, ktoré nedráždi. Na pokožku pôsobí upokojujúco, má hojivé účinky. Preto vôbec nevadí, ak si ho aplikujete ihneď po holení či depilácii. Podpazušie jemne ošetruje, tlmí začervenania a zápaly kože. Dezodoranty majú veľmi dobrú znášanlivosť, sú vhodné aj pre citlivú až extra citlivú pokožku.

(Prí)jemné vône

Vône v dezodorantoch pochádzajú čisto z esenciálnych olejov. Sú navrhnuté tak, aby slúžili ako jemný voňavý základ a nenarúšali vôňu vašich obľúbených parfumov.

Netekuté zloženie

Parťák na cestovanie, ktorý nesklame. Nerozleje sa vám po batožine a vďaka jeho malým rozmerom si ho vezmete naozaj kdekoľvek. Tuhá konzistencia umožňuje cestovanie pokojne aj v príručnej batožine v lietadle.

Kompostovateľný obal

Ekologické balenie posúva akýkoľvek produkt na vyššiu úroveň. Pri výbere obalu sme brali do úvahy jeho váhu, ekologický aspekt i jednoduchosť používania dezodorantu. Papierový obal nám spomedzi ostatných alternatív vyšiel ako víťaz.

Vydrží dezodorant 72 hodín?
6 rôznych farieb pre 6 rôznych druhov – omamná Francúzska levanduľa, bylinné Stredomorie, osviežujúci Citrus-borovica, sladká Gerániova ruža, chladivá Jemná mäta a dezodorant Neutral bez vône.

Ako používať náš Mydlove dezodorant?

Na záver niekoľko rád – kedy a ako si dezodorant aplikovať, aby ste dožičili pokožke v podpazuší tú najlepšiu starostlivosť:

 • Dezodorant je krémový, nie je pevný ako klasický tuhý dezodorant z drogérie. Nanesiete si ho jednoducho „ťukaním“ o pokožku. Vďaka tomu si rýchlo a bez problémov aplikujete potrebné množstvo presne tam, kam chcete.
 • Alternatívou k „ťukaniu“ je klasické nanášanie prstom, ako je to u prírodných dezodorantov zvykom. Vysuniete obsah balenia trošku nahor, naberiete malé množstvo na prst a aplikujete na pokožku.

Použitie je jednoduché, dezodorant môžete nanášať na suchú, ale i vlhkú pokožku. Aplikuje sa na čisté podpazušie v malom množstve – nie je potrebná žiadna hrubá vrstva. Pokožka po aplikácii neustále dýcha.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *