Mydlove prirodne harmancekove mydlo s kozim mliekom

Výživné a upokojujúce kozie mlieko

Kozie mlieko v kozmetike je považované za elixír mladosti a krásy. Používajú ho deti i dospelí, ktorých trápi podráždená, ekzematická, šupinatá alebo veľmi citlivá pokožka. Ak chcete vedieť, čo všetko v sebe ukrýva tento prírodný poklad, čítajte ďalej.

Liečivý elixír plný antioxidantov

Kozie mlieko, kefír, jogurty a ďalšie kozie produkty poznáme mnohí ako zdravé zložky jedálnička, ktoré majú množstvo prospešných látok pre naše trávenie a imunitu. Ako je to s kozím mliekom a jeho použitím v kozmetike?

Táto prísada sa môže pýšiť veľkým zastúpením hodnotných látok, ktoré pleť vyživujú a upokojujú. Obsahuje komplex aktívnych látok, ktorý je bohatý na organické kyseliny, vitamíny, minerálne soli a antioxidanty. Dodáva pokožke vláčnosť a hydratáciu.

Bohatá krémová pena s malými bublinkami, ktorú tvorí prírodné mydlo z kozieho mlieka.
Mydlo z kozieho mlieka tvorí naozaj bohatú penu.

V kozom mlieku nájdeme tieto cenné látky:

 • hodnotné bielkoviny – globulín, kazeín a albumín
 • minerály – horčík, vápnik, sodík, fosfor, draslík
 • vitamíny – A, C, D, E a skupiny B
 • organické kyseliny – kyselina mliečna, kaprilová a listová
 • koenzým Q10
 • stopové prvky – zinok, meď, mangán, chróm…

Upokojuje i omladzuje. Čo ešte vie?

Účinky kozieho mlieka na pleť sú preukázateľné už po stáročia. Mnohým z nás jeho použitie v kozmetike asociuje podpornú liečbu ekzémov, čo je jedno z jeho možných využití. Okrem neho však ponúka široké spektrum ďalších účinkov na pleť:

 • Pôsobí ako mliečny upokojujúci balzam – je jemné, pokožku nedráždi. Upokojuje podráždenia – potláča prejavy svrbenia a začervenania kože.
 • Stará sa o hydratáciu a podporu pružnosti – pleť sa pri pravidelnom používaní stáva mäkšia a elastická. Dokáže podporiť produkciu kolagénu, ktorý je zodpovedný za pružnosť a pevnosť pokožky.
 • Podporuje regeneráciu pokožky, vyživuje a zvláčňuje – pokožka je hladká a jemná. Tuk z kozieho mlieka roznáša živiny aj do hlbších vrstiev pokožky.
 • Stabilizuje pH pokožky (má podobné pH ako ľudská pokožka) a zlepšuje celkové zdravie pleti. Vytvára „zdravý“ mikrobióm kože – tvorí bariéru pre patogénne látky a udržiava na pokožke „zdravé“ baktérie.
 • Pomáha pri ochoreniach ako rosacea, psoriáza, seborea, akné či vyššie spomínané ekzémy.
 • Pôsobí ako jemný píling, kyselina mliečna pomáha pokožke zbaviť sa odumretých kožných buniek – pleť je čistejšia, rozjasnená. Čistí póry a vyhladzuje pleť, ale jemnejšie ako klasický píling, pokožku zbytočne nedráždi.
 • Pôsobí antibakteriálne vďaka obsahu kyselín.
 • Mierni prejavy starnutia pleti – redukuje vrásky, rozšírené póry, drobné jazvičky a pigmentové škvrny. Omladzuje a rozjasňuje unavenú pleť.
Mydlo z kozieho mlieka na podráždenú pokožku.
Jemné levanduľové mydlo z kozieho mlieka sa šetrne stará o začervenanú a podráždenú pokožku.

Pre zrelú, citlivú i ekzematickú pokožku

Kozie mlieko ako zložka kozmetiky je vhodné pre všetky typy pokožky. Veľkou výhodou kozieho mlieka je, že ho dobre tolerujú aj „náročnejšie“ druhy pokožky. Tieto typy potrebujú jemnú, nedráždivú a liečivú každodennú starostlivosť, sú mnohokrát náchylnejšie k tvorbe zápalov kože. Kozmetika s kozím mliekom pôsobí ako upokojujúci balzam – tlmí infekcie a postupne odstraňuje podráždené miesta na pokožke.

Pre koho je kozmetika s obsahom kozieho mlieka určená?

 • citlivá až veľmi citlivá pokožka
 • podráždená, svrbivá a začervenaná pokožka
 • suchá, šupinatá alebo popraskaná koža
 • problematická pokožka so sklonom k tvorbe akné
 • ekzematická pokožka
 • pri ochoreniach ako rosacea, psoriáza či seborea
 • pokožka s alergiami
 • zrelá pleť, ktorá potrebuje rozjasniť a omladiť

Nie je kozmetika s kozím mliekom ako kozmetika s kozím mliekom

Vidíme, že kozie mlieko samotné je obrovská zásobáreň cenných zložiek, ktoré môžu byť pre pleť naozaj prospešné. Nedá sa však všeobecne tvrdiť, že akákoľvek kozmetika s kozím mliekom je účinná a má na pokožku len čisto pozitívny efekt. Pri výbere kozmetiky majte oči na stopkách, o to viac, ak dlhodobo bojujete s akné, ekzémami, alergiami a citlivosťou pleti – takáto pokožka vám hneď dá najavo, či používate „ten správny“ produkt na jej ošetrenie.

Vyberajte dôkladne, preštudujte si zloženie – hlavne to, či kozmetika neobsahuje zbytočné dráždivé parfumy, konzervanty či umelé farbivá. Kozmetika by vám vo výsledku mohla (a to i napriek obsahu aj kvalitných zložiek) viac uškodiť ako pomôcť.

Jemné Mydlove mydlá s kozím mliekom

V našej ponuke máme kozie mydlá už dlhú dobu, kombinácia kozieho mlieka a cenných olejov sa nám osvedčila – máme na ne pozitívne reakcie, prinášajú reálne výsledky v boji s rôznymi kožnými nedokonalosťami. Mydlá s kozím mliekom sú naozaj hodnotné, pre náš Mydlove tím však majú ešte ďalšiu hodnotu – práve ich výrobou sa začal písať celý náš Mydlove príbeh.

Tieto mydlá majú prírodné zloženie, sú k pokožke jemné, čistia veľmi šetrne. Pridávame do nich kozie mlieko, ktoré si chodíme brávať z lokálnej farmy v Hornom Srní. Mlieko je čerstvé, necestuje k nám z veľkej diaľky. Je od kôz voľne sa pasúcich na lúkach. Pridávame ho do kozmetiky v plnej svojej kráse, teda nespracované, aby si zachovalo všetky svoje cenné látky.

Kozie mlieko následne kombinujeme s kvalitnými rastlinnými olejmi. Vďaka tomu mydlo pokožku vyčistí, ale nenaruší jej prirodzenú ochrannú vrstvu. Nakoľko naše kozie mydlá obsahujú veľký podiel tukov, sú krémové, jemné a pokožku nevysušujú. Vyskúšajte 🙂

Zdroje

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4428712/

https://jbas.juw.edu.pk/index.php/JBAS/article/view/77/77

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3520693/

https://www.researchgate.net/publication/312429484_Review_on_Goat_Milk_Composition_and_its_Nutritive_Value

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5946188/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8197926/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6017965/

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0733863506000131?via%3Dihub

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *