Často kladené otázky

Mydlove mydlá obsahujú veľké množstvo glycerínu vďaka čomu sú hydratačné. Avšak vďaka
tomu že sú hydratačné aj ľahko absorbujú vodu oproti bežným komerčne vyrábaným mydlám
ktoré sú tvrdé a ľahko praskajú. Čím menej tuhých tukov obsahujú alebo naopak čím viac
laktózy alebo cukru (med, banán) obsahujú tým sú krémovejšie. Krémové znamená aj to že je
ich potrebné medzi používaniami dobre sušiť aby nám vydržali čo najdlhšie. Preto je veľmi
dôležité si vybrať správnu mydelničku. Mydelnička by mala dostatočne dobre odvádzať vodu z
mydla. Najkrémovejšie mydlá a teda aj najnáchylnejšie na rýchle míňanie sú všetky Mydlove
Olivové mydlá a taktiež mydlo škoricové s banánom, medom, ovsenými vločkami a kozím
mliekom. Správnu mydelničku si vyberiete v sekcii “Doplnky”.

Mydlove mydlá sú vhodné aj na umývanie celého tela. Krásne vedia nahradiť sprchové gély. Po
Mydlove mydlách nezostáva pokožka tela suchá. Je to tým že tieto mydlá obsahujú glycerín
ktorý priťahuje vodu z okolia a tak sú tieto mydlá prirodzene hydratačné. Zároveň je v mydle
zachované väčšie množstvo nezmydeľnených tukov vďaka čomu sú tieto mydlá krémovejšie.

Mydlove mydlá sú vhodné aj na umývanie tváre. Šetrným spôsobom odstraňujú make up či iné
nečistoty. Obsahujú glycerín ktorý je prirodzený humektant a priťahuje vodu z okolia. Tak sú
tieto mydlá prirodzene hydratačné. Zároveň je v mydle zachované väčšie množstvo
nezmydeľnených tukov, cukrov (laktóza, fruktóza, med) vďaka čomu sú tieto mydlá krémovejšie.

Vo všeobecnosti sú Mydlove mydlá určené pre deti od 3 rokov. Avšak mamičky ich používaju aj
pre menšie detičky. Najvhodnejšie mydlá pre malé detičky, potvrdené aj kožným lekárom sú
Jemné mydlo s bambuckým maslom a kozím mliekom a Olivové mydlo so sírou – vhodné aj ak
dieťatko trpí kožnými problémami.

Klinicky boli testované Olivové mydlá so sírou a Jemné mydlo s bambuckým maslom a kozím
mliekom. Podľa klinického testovania vykonaného podľa etických princípov a v súlade so
zásadami vykonávania medicínskej praxe na ktorej sa zúčastnilo 10 dobrovoľníkov bolo
potvrdené že mydlá sú vhodné aj pre osoby s atopickým ekzémom, ekzémami z opotrebovania,
seborhoickou dermatitídou, psoriázou, akné a presušenou pokožkou. Taktiež sú mydlá vhodné
pre citlivú pleť malých detí.
U žiadnej zo sledovaných osôb neboli počas testovania zistené žiadne nežiadúce účinky ani
neboli udávané žiadne subjektívne problémy. Posudzovatelia hodnotili výrobky veľmi pozitívne.
Pri odporúčanej aplikácii 1-2 minúty nechať pôsobiť a následne umyť je použitie prípravku
bezpečné, bez rizika dráždenia, senzibilizácie, alebo iných lokálnych či systémových
texikologicky nežiadúcich efektov.

Mydlove mydlá majú zásadité Ph medzi 8,5-9,5. Sú vyrábané metódou za studena zo základu t.j. z olejov a lúhu. Sú samokonzervované. Vďaka zachovaniu vyššieho precenta nezmydeľnených tukov a prirodzeného obsahu glycerínu ktorý vzniká v samotnom procese zmydeľňovania majú tieto mydlá aj napriek zásaditému prostrediu hydratačné vlastnosti.

Mydlove tuhý šampón na mokrých vlasoch vytvára hustú bohatú penu.

Tuhý šampón sa na sekundu namočí pod vodu. Potom si ho buď rozpeníte v rukách a nanesiete na mokré vlasy alebo si ho rozpeníte priamo na mokrej vlasovej pokožke. Ak máte dlhé vlasy nie je potrebné šampón aplikovať na celú dĺžku vlasov. Pena zo šampónu ktorá steká od vlasovej pokožky dostatočne umyje dlhé vlasy.

Mydlove tuhý šampón je dôležité držať na mydelničke z ktorej odteká voda aby sa medzi používaniami dobre vysušil. Takýmto spôsobom vám aj dlhšie vydrží. Pred tým než ho vložíte do cestovnej prenosky je dôležité sa uistiť že je šampón dostatočne presušený. Keď docestujete a šampón v prenoske je mokrý je dôležité tuhý šampón z cestovnej prenosky vybrať a nechať do vysušiť na mydelničke. Pre vhodný typ mydelničiek či cestovných prenosiek si pozrite sekciu “Doplnky”.

Mydlove tuhý šampón 60g pri krátkych vlasoch a používaní každé 2-3 dni vydrží cca 6 mesiacov. Pri stredne dlhých vlasoch a pri používaní každé 2-3 dni vydrží cca 3 mesiace. Pokiaľ ste tuhý šampón spotrebovali skôr je to pravdepodobne preto že ste si ho nanášali na vlasy v zbytočne veľkom množstve. Stačí si ním pár krát pošúchať vlasovú pokožku, odložiť šampón a dopeniť rukami. Taktiež sa uistite sa či tuhý šampón správne skladujete. Pretože ak je tuhý šampón málo presušený a zo spodu rozmočený nanášate si ho na vlasy zbytočne veľa a skôr ho miniete. Ak sa stane že je šampón rozmočený je lepšie si ho najskôr rozpeniť v rukách, šampón odložiť a nanášať šampón z rúk na vlasy.

Šampón ste si na vlasy naniesli zbytočne vo veľkom množstve a nedokázal sa vám úplne vymyť z vlasov. O správnom používaní tuhého šampónu si prosím prečítajte bod “Koľko vydrží Mydlove tuhý šampón”.

Mydlove tuhý šampón umýva vlasy šetrným spôsobom a je ku vlasom dostatočne jemný. Nedochádza tu ku drastickému odmasťovaniu vlasov a preto farbu z vlasov zmýva štandardným spôsobom.

Kyslý oplach nie je potrebný. Ak však máte veľmi jemné ťažko rozčesávajúce vlasy, vlasy ktoré sa vám ľahko zamotávajú alebo ich potrebujete viac vyživiť v tom prípade môžete použiť po umytí šampónom tuhý kondicionér na vlasy. Vlasy budú lesklejšie a ľahko sa vám rozčešú.

Vo všeobecnosti sú Mydlove šampóny určené pre deti od 3 rokov. Avšak mamičky ich používaju aj pre menšie detičky. Najmä šampón so sírou ktorá má kladné účinky na seboreu vo vlasoch. Pre deti od 3 rokov je vhodný najmä šampón Jemná mäta, Levanduľový, Pomaranč, Škorica, Vanilka, Rakytník a šampón so Sírou.

Po umytí vlasov tuhým šampónom si zoberiete do ruky tuhý kondicionér na vlasy a priamo si kondicionér všúchavate do vlasov. Kondicionér sa pri dotyku s vlasmi pomaličky rozpúšťa. Ak máte mastné vlasy je dôležité aby ste si kondicionér nenanášala priamo na vlasovú pokožku. Aplikujte si ho cca 10 cm od vlasovej pokožky. V prípade suchých ťažko rozčesávajúcich vlasov si tento kondicionér môžete aplikovať aj bližšie ku vlasovej pokožke. Po nanesení tuhého kondicionéru si nechajte kondicionér na vlasoch pôsobiť cca 1-2 minúty a až potom vlasy umyte vodou.

Mydlove tuhý kondicionér nie je tak náchylný na rozmočenie ako tuhý šampón. Ale aj napriek tomu ho doporučujeme skladovať na mydelničke z ktorej voda dobre odteká. Pred skladovaním tuhého kondicionéru v cestovnej prenoske je dobré nechať tento kondicionér vopred vysušiť. Pre vhodný typ mydelničiek či cestovných prenosiek si pozrite sekciu “Doplnky”.

Mydlove tuhý kondicionér 50g pri stredne dlhých vlasoch a používaní každé 2-3 dni Vám vydrží cca 3+ mesiace.

Mydlove tuhý kondicionér na vlasy obsahuje rastlinné oleje, vitamíny a proteíny ktoré zvýrazňujú farbu vlasov a dodávajú vlasom potrebnú pružnosť. Vďaka čomu sú vhodné aj pre farbené a odfarbované vlasy.

Telové maslo je vytvorené tak aby sa rozpúšťalo priložením na telo pri teplote 36,5 C. Staci si ho priložiť na telo nechať trošku rozpustiť, odložiť ho a rukami vmasírovať maslo do pokožky. Ideálne je ho používať tesne po sprchovaní / kúpaní keď je ešte pokožka nasiaknutá vodou.

Telové maslo je vhodné aj na tvár. Ideálne pri použití na noc namiesto nočného krému. Obsahuje prirodzene z vlastnej podstaty kakaového masla vysoký obsah vitamínu E ktorý má regeneračné účinky na pokožku.

Je vhodné aj pre deti. Najvhodnejšie je Tuhé telové maslo Čokoláda.

To záleží na akú veľkú plochu tela chcete Tuhé telové maslo používať. Pokiaľ ho chcete minimalizovať len na nohy – po holení alebo len na tvár tak vám vydrží dlhšie než keď ho budete používať na celé telo.

Jednoznačne Bio nerafinovańe bambucké maslo. Je fantastickou prírodnou voľbou na premastenie suchej pokožky. Maslo je hutné, roztápa sa na prstoch pomalšie. Tvorí výbornú ochrannú bariéru pokožky. Nanášajte najlepšie pred spaním na suché ruky či päty. Na pleť nanášajte ako záverečnú fázu vášho nočného režimu starostlivosti o pleť. Nájdete ho v sekcii “Telové maslá”.

Prosím napíšte nám niečo o svojom obchode na email info@mydlove.eu a my vám pošleme veľkoobchodné podmienky a cenník.

Napíšte nám na objednavky@mydlove.eu radi Vám s tým pomôžeme.

Vrámci SR je cena dopravy kuriérskou službou pre objednávky do 45 Eur 3,50 Eur + 0,90 Eur dobierka. Pokiaľ vám viac vyhovuje vyzdvihnutie balíka v Zásielkovni je pre objednávky do 45 Eur cena dopravy 2,50 Eur + 0,60 Eur dobierka. Vrámci SR je doprava zdarma pri nákupe nad 45 Eur aj pri platbe kartou, paypal, bankovým prevodom či na dobierku.

Vrámci ČR je cena dopravy kuriérskou službou pre objednávky do 90 Eur 6,70 Eur + 0.90 Eur dobierka. Pokiaľ vám viac vyhovuje vyzdvihnutie balíka v Zásielkovni je pre objednávky do 45 Eur cena dopravy 3,50 Eur + 0,60 Eur dobierka. Vrámci ČR je doprava zdarma pri nákupe nad 90 Eur aj pri platbe kartou, paypal, bankovým prevodom či na dobierku.

Od prijatia platby zvyčajne odosielame balík do 1-2 pracovných dní. Ak si zvolíte dobierku, platbu kartou alebo cez Paypal evidujeme platbu hneď ako uhradenú. Pri bankovom prevode je platba prijatá do 1-2 pracovných dní. O prijatí platby a o odoslaní zásielky Vás budeme informovať e-mailom.