Mydlo harmanček s kozím mliekom – sovička

Prírodne ručne robené mydlo s harmančekom, kozím mliekom a bambuckým maslom v tvare sovičky.

Zobraziť viac

4,40 

Zrušiť výber

V Mydlove používame pri výrobe čerstvé kozie mlieko ktoré pochádza z miestnej rodinnej farmy. Je plné vitamínov A,D,E, K – a obsahuje tiež kyselinu mliečnu!

Kyselina mliečna (tzv. AHA kyselina) sa prirodzene vytvára v mydle z kozieho mlieka. Prečo je kyselina mliečna dobrá na pleť?

  • Ide o prírodný super jemný píling ktorý efektívne napomáha omladzovaniu pokožky a urýchľuje odstraňovanie odumretých buniek kože. Má schopnosť stimulovať tvorbu kolagénu, ktorý spevňuje a vypína pokožku prirodzeným spôsobom. Koža tým nadobúda novší vzhľad. Okrem toho kyselina mliečna odstraňuje suchosť, ekzém, akné a dokonca dokáže zosvetľovať pigmentové škvrny. Je vhodná aj pre citlivú pokožku.
  • Ide o prírodný humektant – vyťahuje vodu zo vzduchu do hornej vrstvy pokožky. Pokiaľ ide konkrétne o kyselinu mliečnu, výskum ukazuje, že stimuluje syntézu ceramidov alebo tvorbu ďalších tukových molekúl, ktoré pomáhajú pokožke udržať vlhkosť. To zvyšuje vynikajúcu kožnú tukovú bariéru a zabraňuje vysúšaniu pokožky.

Kozie mlieko je bohaté na tuky, predovšetkým kyselinu kaprilovú ktorá jemne odstraňuje nečistoty z pleti bez toho aby odstránila mastné kyseliny pokožky ktoré tvoria prirodzenú ochrannú bariéru pokožky.

V tomto mydle sa prirodzeným zmydelňovaním vytvára prírodný glycerín. Je to látka ktorá podporuje zadržiavanie vody v pokožke a zabraňuje jej strate.

V olejoch najskôr dlhé hodiny macerujeme kvety Harmančeka rímskeho aby sme dostali do mydla cenné látky, potom sa ešte pridáva esenciálny olej.

Esenciálny olej harmančeka rímskeho má protizápalové a antibakteriálne účinky.  Obsahuje azulén, zložku známu pre jeho upokojujúce vlastnosti na pokožku.

Odporúčame: Aby účinok AHA kyseliny a esenciálnych olejov lepšie zapôsobil je dobré nechať mydlo pôsobiť 1 – 2 minúty. Až potom zmyť.

Mydlo je vyrobené šetrnou metódou za studena. Nie je testované na zvieratách. Mydlove výrobky sú ale overené na vlastnej rodine.

Vďaka koziemu mlieku a správnemu pomeru olejov mydlo dobre ale jemne čistí. Je príjemne krémové a vytvára hodvábne jemnú penu.

Sodium Shea Buterate (zmydel. Bambucké Maslo), Sodium Olivate (zmyd. Olivový Olej), Sodium Sunflowerseedate (zmydel. Slnečnicový Olej), Sodium Cocoate (zmyd. Kokosový Olej), Sodium Castorate, (zmydel. Ricinový Olej), Caprae Lac (Kozie Mlieko), Glycerin, Anthemis Nobilis Flower Oil (Olej Harmančeka Rímskeho),Foeniculum Vulgare Dulce Oil (Feniklový Olej), Roman Anthemis Nobilis Flower (Kvet Harmančeka Rímskeho), *Limonene (*prirodzená súčasť esenciálnych olejov)

Hmotnosť 80 g
Typ mydla

s kozím mliekom

Typ pleti

citlivá, normálna

Vôňa

bylinková, kvetinová

Štruktúra mydla

jemné, bez pílingu

Neobsahuje

lanolín

Vhodné pre

Zatiaľ nie sú žiadne recenzie.

Recenzie môže písať iba prihlásený zákazník, ktorý produkt zakúpil.