Mydlo harmanček s kozím mliekom – auto

Prírodne ručne robené mydlo s harmančekom, kozím mliekom a bambuckým maslom v tvare nákladiak.

Zobraziť viac

4,50 

Na sklade

V Mydlove používame pri výrobe čerstvé kozie mlieko ktoré pochádza z miestnej rodinnej farmy. Je plné vitamínov A,D,E, K – a obsahuje tiež kyselinu mliečnu!

Kyselina mliečna (tzv. AHA kyselina) sa prirodzene vytvára v mydle z kozieho mlieka. Prečo je kyselina mliečna dobrá na pleť?

  • Ide o prírodný super jemný píling ktorý efektívne napomáha omladzovaniu pokožky a urýchľuje odstraňovanie odumretých buniek kože. Má schopnosť stimulovať tvorbu kolagénu, ktorý spevňuje a vypína pokožku prirodzeným spôsobom. Koža tým nadobúda novší vzhľad. Okrem toho kyselina mliečna odstraňuje suchosť, ekzém, akné a dokonca dokáže zosvetľovať pigmentové škvrny. Je vhodná aj pre citlivú pokožku.
  • Ide o prírodný humektant – vyťahuje vodu zo vzduchu do hornej vrstvy pokožky. Pokiaľ ide konkrétne o kyselinu mliečnu, výskum ukazuje, že stimuluje syntézu ceramidov alebo tvorbu ďalších tukových molekúl, ktoré pomáhajú pokožke udržať vlhkosť. To zvyšuje vynikajúcu kožnú tukovú bariéru a zabraňuje vysúšaniu pokožky.

Kozie mlieko je bohaté na tuky, predovšetkým kyselinu kaprilovú ktorá jemne odstraňuje nečistoty z pleti bez toho aby odstránila mastné kyseliny pokožky ktoré tvoria prirodzenú ochrannú bariéru pokožky.

V tomto mydle sa prirodzeným zmydelňovaním vytvára prírodný glycerín. Je to látka ktorá podporuje zadržiavanie vody v pokožke a zabraňuje jej strate.

V olejoch najskôr dlhé hodiny macerujeme kvety Harmančeka rímskeho aby sme dostali do mydla cenné látky, potom sa ešte pridáva esenciálny olej.

Esenciálny olej harmančeka rímskeho má protizápalové a antibakteriálne účinky.  Obsahuje azulén, zložku známu pre jeho upokojujúce vlastnosti na pokožku.

Odporúčame: Aby účinok AHA kyseliny a esenciálnych olejov lepšie zapôsobil je dobré nechať mydlo pôsobiť 1 – 2 minúty. Až potom zmyť.

Mydlo je vyrobené šetrnou metódou za studena. Nie je testované na zvieratách. Mydlove výrobky sú ale overené na vlastnej rodine.

Vďaka koziemu mlieku a správnemu pomeru olejov mydlo dobre ale jemne čistí. Je príjemne krémové a vytvára hodvábne jemnú penu.

Sodium Shea Butterate (zmydeľnené bambucké maslo), Sodium Olivate (zmydeľnený olivový olej), Sodium Sunflowerseedate (zmydeľnený slnečnicový olej), Sodium Cocoate (zmydeľnený kokosový olej), Sodium Castorate, (zmydeľnený ricinový olej), Caprae Lac (Kozie Mlieko), Glycerin, Anthemis Nobilis Flower Oil (olej z harmančeka rímskeho), Foeniculum Vulgare Dulce Oil (olej zo sladkého feniklu), Roman Anthemis Nobilis Flower (kvet harmančeka rímskeho), Activated Charcoal (aktívne uhlie kozmetickej kvality), *Limonene (*prirodzená súčasť esenciálnych olejov)

Hmotnosť 100 g
Typ mydla

s kozím mliekom

Typ pleti

citlivá, detská, normálna

Vôňa

bylinková, kvetinová

Štruktúra mydla

jemné, bez pílingu

Neobsahuje

lanolín

Vhodné pre

Prihlás sa a napíš recenziu k tomuto produktu. Potešíme sa 😊

Recenzie môže písať iba prihlásený zákazník, ktorý produkt zakúpil.